KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15527062
nr 1552 7062
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Vårvinter Tänndalen. Signerad, daterad -79. Blandteknik, bildmått: 11x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x31 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juli 2023
kl 19:43:18
3/7 22:05:45